Ana Sayfa İsveç Kültürü Stockholm’de Pride Başkadır!

Stockholm’de Pride Başkadır!

Yazar: Burak Ardalı Ağustos 23, 2018

Stockholm, keşfetmesi her zaman güzel bir şehir olmuştur ve şehre bir de Pride yürüyüşü eklenince en sevdiğiniz tatlıya yakın bir tada bürünebilir. Yazıya bu şekilde girişimizin nedeni yürüyüş öncesinde denediğimiz gökkuşağı krepleri olabilir olabilir, bilemiyoruz. 🙂  🌈

Başbakan’ın da yürüyüşte olduğu bir Pride hayal edin…
İstanbul’dakilere kıyasla çok ‘rahat’ geçtiğini söylemeliyiz. Rahat dememizin sebebi; müzik ve eğlence dışında epey sessiz ve sakin geçmesi, yasaklanan bir şeyin olmaması ve aksine şehrin nerdeyse tüm birimlerinin yürüyüşe destek olması. Başbakan’dan tutun askerlere, belediye çalışanlarına, mahkeme çalışanlarına ve avukatlara kadar neredeyse herkes yürüdü.


Biz yürüyüş öncesi şirket tarafından verilen özel bir brunch’a davetliydik, iyi ki gitmişiz, gökkuşağı kreplerini başka nerde yiyebilirdik? 🙂 Saat 13’de Stockholms Stadshus’tan başlayacağı söylenen yürüyüş çok ufak bir gecikmeyle ve çığlıklarla başladı. Tüm yürüyüşe gösterilen özen ve etkinliğin doğru planlaması dikkatimizi çekti. Özellikle yürüyüşe katılmayan izleyicilerin saygısı görülmeye değerdi. Biz de bir süre sonra yürüyüşten çıkıp normal izleyici konumuna geçtik fakat izle izle Pride bitmedi. Bu, herkes tarafından beklenen bir yürüyüş olunca herkes şovunu yapmak için çok iyi hazırlanmıştı. Farklı farklı ekiplerin, organizasyonların arka arkaya kendi reklamlarıyla, afişleriyle yürüdüğü için biz bunu renkli 1 Mayıs’a benzettik. Keşke bizim de yürüyüşlerimiz de böyle olsa diye içimizden geçirdik. Böylece 4.3 kilometrelik uzun 2018 Pride yürüyüşü Stockholm için tamamlanmış oldu.

Bunları da sevebilirsiniz;

Yorum Bırakın