Ana Sayfa İsveç'te Sosyal Hayat İsveç’te Dünya Kupası ve İzlenecek Yerler

İsveç’te Dünya Kupası ve İzlenecek Yerler

Yazar: Burak Ardalı Temmuz 19, 2018

Dünya Kupası olan yazlar her zaman eğlenceli geçer. İsveç seyircisi her Dünya Kupası’nda en sevilen taraftar gruplarındandır. (Hadi neden olduğunu yorumlarda tahmin edin :)) Biz de İsveç’te ilk Dünya Kupası deneyimimizi yaşıyoruz. Formamızı da yaptırdık. Sırtımıza da soyadımızdan türettiğimiz(çok zorlanmayarak) Ardalıson yazdırdık. 🙂 

İsveçliler genelde çok kalabalık olmayan yerlerde çok sakince izliyorlar maçları fakat Tele2 Arena gibi büyük yerlerde de maç gösterimleri olan yerlerde coşabiliyorlar. Ben ilk maçımı bizim evimize yakın olan hamburgercide izlemiştim, kütüphanenin biraz seslisiydi. Sanırım bir de gol kaçırınca ‘hayır’ anlamına gelen ‘Nej’ diyorlar. ‘Hayır’ denilerek üzünülür mü ya? 🙂 Çok naifler.

Stockholm’de Dünya Kupası veya Avrupa Kupası Maçları İzlenebilecek Yerler

Tele2 Arena
En kalabalık seyirciyi bulacağınız yer. Saha içine kurulan dev ekranda maç yayınlanıyor.
Ulaşım >

Urban Deli Södermalm
Televizyonları çok büyük değil fakat biraz da olsa kalabalığın içinde olayım diyorsanız Urban Deli’yi deneyebilirsiniz.
Ulaşım >

Trädgården
Berlin’i almışlar, Stockholm’e getirmişler. Stockholm gibi büyüleyici güzelliği olan bir şehirde biraz köprü altı havası alıp hipster olmak isterseniz buraya gelebilirsiniz. Burada da dev ekran var ve atmosfer şahane.
Ulaşım >

Sjöcafeet (The Lake Cafe)
Djurgårdsbrunnsviken koyu boyunca uzanan ve Djurgårdsbron köprüsünün hemen bitişine kurulan müthiş bir açık hava restoranı. Burada da dev ekran var ve kalabalık oluyor. İsveç – Almanya maçını burada izlemiştik. Son dakikalarda yediğimiz gol hayal kırıklığı yaratmadı desek olmaz. Not: Birazcık pahalı.
Ulaşım >

Dünya Kupası Biterken…

İsveç bu sene çeyrek finale kadar çıktı, bu da ülkede neşeyle karşılandı haliyle. Herkes bu seviyeye gelinmesinden memnun, sonuçta İtalya gibi büyük bir devi eleyip Dünya Kupası için hak kazanmışlardı.

Tebrik ederiz! Heja Sverige! 🙂

 

Bunları da sevebilirsiniz;

Yorum Bırakın