Ana Sayfa İsveç Kültürü Historiska Müzesi’nde Viking Ekmeği!

Historiska Müzesi’nde Viking Ekmeği!

Yazar: Burak Ardalı Temmuz 28, 2018

İsveç’in ücretsiz ve popüler noktalarından Historiska‘da bulunan Viking sergisi için yola çıktık. Çok fazla interaktif olduğunu duyduğumuz sergiden önce enerji toplamak için Östermalm’da bulunan ve atmosferiyle tam bir Instagram spot olan Foam Cafe’de sağlam kahvaltılarımızı yaptık. Buradan Historiska’ya yürümek çok kısa sürüyor ve yol da çok güzel. Özellikle yol kenarlarından değil de iki yolun ortasında bulunan ağaçlık yoldan yürümenizi tavsiye ederiz.

 

Klişe fotoğraf çekilme görevimizi tamamlamakla birlikte bunun yanı sıra ekmek yaptık, Viking oyunları oynadık. 😊 Kesinlikle tavsiye ederiz, ilk önce müze kısmını gezip sonra interaktif kısıma geçiyorsunuz. Özellikle müze kısmında Sverige Television tarafından hazırlanan Viking köyü modellemesi harikulade. ✌🏻Müzede Vikinglerden kalma bir sürü şey göreceksiniz. Dışarıda bulunan interaktif bölüme geçince de eski zamanlardan kalma tarifle ekmek pişirebiliyorsunuz  ve sonrasında yemeniz için veriyorlar, çok da lezzetli. Ekmek derken bizdeki gibi koca somun ekmek beklemeyin, bir İsveç kültürü olarak sadece bir kurabiye kadar veriyorlar ve gerçekten çok lezzetli. Ballı tereyağ ve çeşitli baharatlarla deneyebilirsiniz.

Viking Müzesi’nde Klişe Fotoğraf 🙂

 

Ekmek yapımı dışında ok atabilir, kum torbalı Survivor benzeri oyunlar oynayabilir, halat çekebilir ve Viking kıyafetleri giyip fotoğraf çekilebilirsiniz. Viking fotoğrafı için Erkin Ünalan’a teşekkür ederiz.

Tarihler ve Saatler

24 Haziran – 26 Ağustos 2018 tarihlerinde saat 10:00 ve 16:00 arasında ücretsiz gezebilirsiniz. 

Ücretsiz İngilizce turlar 12:00 ve 13:00’da yapılıyor.

 

Historiska’nın Adresi

Narvavägen 13–17
114 84 Stockholm

Takipte kalalım?

Instagram hesabımız üzerinden genel olarak Stockholm’ün yaşam tarzı, iş hayatı ve kültürel etkinlikleriyle ilgili zaman zaman canlı yayınlar yapıp, eğlenceli boomerang’lar ve story’ler ile size İsveç’i ve İsveçliliği elimizden geldiğince yaşatmaya çalışıyoruz.

www.instagram.com/vikingailesi

🎡🎢 🍭

A post shared by Viking Ailesi 🇸🇪🇹🇷 (@vikingailesi) on

Bunları da sevebilirsiniz;

Yorum Bırakın